Категорії: Новина
Опубліковано 15.04.2024

10.04.2024 на базі кафедри історії та документознавства Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ відбувся науковий круглий стіл з міжнародною участю «Від повітроплавання до космічних висот: авіація в контексті технологічних трансформацій». До оргкомітету круглого столу увійшли Лариса ЛЕВЧЕНКО – директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Ірина ТЮРМЕНКО – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ, Наталія МЕЛЬНИК – доктор педагогічних наук, доцент, в.о. декана ФЛСК, Олег БАБЕНКО – заступник директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, головний зберігач фондів, Анжеліка КОКАРЄВА – кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана ФЛСК з наукової та міжнародної діяльності, Олег ЗАХАРЧУК – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ, Ольга ЮРЧЕНКО – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися Наталія МЕЛЬНИК, Анжеліка КОКАРЄВА, Ірина ТЮРМЕНКО, які особливо підкреслили актуальність даного заходу, що обув проведений напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Дня працівників ракетно-космічної галузі України. Виступаючі підкреслили важливість міжнародної співпраці українських та польських дослідникіцв в галузі авіації.

Участь у науковому круглому столі взяли знані науковці, архівісти, музеєзнавці України та Польщі: Андрій ХАРУК – д-р іст. наук, професор, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), Лариса ЛЕВЧЕНКО – д-р іст. наук, професор, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Томаш МАТУШАК – доктор гуманітарних наук, Державний архів у Пйотркуві-Трибунальському (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща), Мачей ХУБКА – доктор гуманітарних наук, Державний архів у Пйотркуві-Трибунальському (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща), Ольга ГАЙДАЙ – к. іст. наук, доц., помічник архівіста (Державний архів в Пйотркуві-Трибунальському; запрошений дослідник з Варшавського університету (Республіка Польща), Валерій АЗАРСКОВ – д-р. техн. наук, професор кафедри аерокосмічних систем управління НАУ, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії М.К. Янгеля НАН України, Ветеран космічної галузі України, Олена ЛАВРИНЕНКО – зберігач фондів Музею історії НАУ, Катерина КОТЕНКО – архівістка І категорії відділу використання інформації документів, Центральний державний науково-технічний архів України (м. Харків, Україна), Олена ЄФРЕМОВА – начальник відділу використання інформації документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Ірина ТЮРМЕНКО – д-р. іст. наук, професор, завідувач кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ та інші. Українські та зарубіжні дослідники у своїх доповідях торкнулися широкого кола питань з історії повітроплавання та авіації: проблем української авіаційної термінології, фондових зібрань і документальних виставок архівів України та Польщі з історії авіації, сторінок життя та діяльності видатних українських авіаторів і науковців-розробників авіаційної та ракетно-космічної техніки. Представлена тематика викликала зацікавленість 80-ти учасників і слухачів круглого столу.

Коментарі: Off