НАВЧАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ
«Діловодство та архівна справа»
Напрямі діяльності навчальної лабораторії.
1. «Дослідження з діловодства, документознавства та архівної справи».
2. «Дослідження з інформаційно-аналітичної діяльності та бібліотекознавства».
3. «Дослідження з історії цивільної авіації».
Функції лабораторії.
Навчальні функції.
- Моніторинг якості надання освітніх послуг відповідно до освітніх стандартів, потреб вітчизняного та світового ринку праці.
- Апробація інноваційних методів навчання, зокрема, створення умов для впровадження проєктного підходу в освітній процес.
- Створення умов для самостійної роботи здобувачів вищої освіти з науковою та навчально-методичною літературою, з електронними навчально-методичними комплексами; тестами; презентаційними матеріалами.
- Підготовка презентаційних та роздаткових матеріалів до наукових конференцій, круглих столів, симпозіумів, які проходять на базі кафедри. Організаційна підтримка проведення навчальних занять, наукових та виховних заходів.
- Технічна та методична підтримка проведення позааудиторних наукових та освітніх заходів, які потребують використання комп’ютерної техніки та мультимедійного обладнання, зокрема, захист курсових та кваліфікаційних робіт, презентації доповідей на наукових студентських конференціях, круглих столах та гуртках, проведення олімпіад
Науково-дослідні функції.
- Забезпечення належних умов для виконання наукових та держбюджетних кафедральних науково-дослідних тем.
- Здійснення аналітичної діяльності з підбору, обліку наукової та навчальної літератури для використання її в навчальному процесу.
- Підготовка і розміщення в інституційному репозитарії НАУ електронних версій монографій, наукових статей та тез доповідей науково-педагогічних працівників кафедри та здобувачів вищої освіти.
- Здійснення макетування фахових навчальних посібників, практикумів, методичних рекомендацій, наукових статей викладачів кафедри у збірниках праць, матеріалах науково-практичних конференцій і наукових журналах.
- Технічний супровід методологічних та наукових семінарів, конференцій, круглих столів.
Виховні функції.
- Навчальна лабораторія є основою з організації виховних заходів присвячених визначним датам в історії України, культури, науки та авіації.
Організаційні функції.
- Робота лабораторії спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази кафедри, поповнення її сучасними інформаційними ресурсами; забезпечення належного технічного стану комп’ютерного обладнання та його антивірусний захист.
Протягом часу свого існування навчальна лабораторія вирішувала навчально-наукові, організаційно-методичні, науково-дослідні та виховні завдання. Лабораторія стала центром досліджень, проведених викладачами та студентами кафедри в рамках Міжнародного наукового проекту Inter PARES Trust протягом 2013-2016 рр. За матеріалами дослідження у 2017 р. вийшла друком наукова монографія «Соціально-етичні основи збереження цифрової історико-культурної спадщини в Україні».
Лабораторія стала базою для виконання держбюджетних кафедральних науково-дослідних тем, а саме: № 5/12.01.09: «Авіація та космонавтика України: історія та сучасність» (виконано та опубліковано); №70-2021/12.01.09 «Безпілотна авіація: історія, сучасність, перспективи» (термін виконання – 01.09.2020-30.06.2023). На базі лабораторії готуються підготовчі матеріали з організації та проведення Міжнародних науково-практичних конференцій та здійснюється технічна підтримка з видання матеріалів конференцій та інших наукових заходів.
При навчальній лабораторії працює навчально-методичний кабінет, у якому зібрана наукова та методична література зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Здобувачі вищої освіти використовують літературу для підготовки до лекційних, практичних та індивідуальних занять, захисту курсових та кваліфікаційних робіт, написання наукових робіт.
Навчальна лабораторія є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців освітньо-професійних програм «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».