Освітній процес очима студентів
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 1-4 курсів навчання ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за непарний семестр 2024-2025 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.





Показник участі здобувачів вищої освіти – 76%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
Б-029-24-1-ДК – 7
Б-029-23-1-ДК – 5
Б-029-22-1-ДК – 8
Б-029-21-1-АК – 15
М-029-21-1-ДК – 4
Загалом – 56.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми.
Здобувачі вищої освіти Б-029-24-1-ДК, які вперше взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи задоволені Ви, що обрали для навчання ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»? дали такі відповіді – 29% дали відповідь «так» і 71% дали відповідь «частково»; Чи завершився у Вас процес адаптації навчання у закладі вищої освіти? – 14% дали відповідь «так» і 86% дали відповідь «частково»; Чи змінився рівень Вашої успішності порівняно із школою? – 14% дали відповідь «так», 29% дали відповідь «частково» і 57% дали відповідь «ні»; Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм КАІ, зокрема навчально-методичними матеріалами Вашої випускової кафедри при підготовці навчальних завдань? – 57% дали відповідь «так», 29% дали відповідь «частково» і 14% дали відповідь «ні»; Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? – 86% дали відповідь «так», 14% дали відповідь «частково»; Чи дотримувалися Ви Алгоритму дій щодо сигналу «Повітряна тривога» під час аудиторних занять у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «так».
Здобувачі вищої освіти Б-029-23-1-ДК, які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи задоволені Ви переліком освітніх компонентів (навчальних дисциплін) ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у цьому семестрі?, Чи зрозумілою і прозорою була процедура обрання вибіркових дисциплін на 2024-2025 н.р. і чи організована вона була у доступний для Вас спосіб?, Чи сприяють набуттю загальних та фахових компетентностей форми і методи навчання, які застосовують викладачі?, Чи дотримувалися Ви Алгоритму дій щодо сигналу «Повітряна тривога» під час занять у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «так»; Чи хотіли б Ви прийняти участь у програмах академічної мобільності? – 33% дали відповідь «так», 67% дали відповідь «частково»; Чи відчували Ви булінг під час освітнього процесу у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «ні».
Здобувачі вищої освіти Б-029-22-1-ДК, які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи достатньою мірою забезпечується освітній процес Вашою випусковою кафедрою ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» під час воєнного стану?, Чи задоволені Ви переліком освітніх компонентів (навчальних дисциплін) ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у цьому семестрі?, Чи залишилися Ви задоволеними обраними вибірковими дисциплінами у цьому семестрі?, Чи влаштовує Вас співвідношення між аудиторними годинами та самостійною роботою, що відводилася на вивчення навчальних дисциплін у цьому семестрі?, Чи задоволені Ви індивідуальною освітньою траєкторією ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у цьому семестрі?, Чи дотримувалися Ви Алгоритму дій щодо сигналу «Повітряна тривога» під час аудиторних занять у цьому семестрі?, Чи задоволені Ви форматом навчання та заліково-екзаменаційної сесії у цьому семестрі?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? ? – 100% дали відповідь «так». На запитання – Чи відчували Ви булінг під час освітнього процесу у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «ні».
Здобувачі вищої освіти Б-029-21-1-ДК і Б-029-21-1-АК, які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи задоволені Ви якістю надання освітніх послуг випусковою кафедрою зі спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у 7 семестрі?, Чи зрозумілою і прозорою була процедура обрання вибіркових дисциплін на 2024-2025 н.р. і чи організована вона була у доступний для Вас спосіб?, Чи сприяє навчання за Вашою ОПП формуванню здатності до професійної комунікації із споживачами документаційних та інформаційних продуктів і послуг?, Чи вільні Ви у виборі тем курсових робіт, теми кваліфікаційної роботи?, Чи задоволені Ви форматом навчання та заліково-екзаменаційної сесії у 7 семестрі?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? – 100% дали відповідь «так». На запитання – Чи відчували Ви булінг під час освітнього процесу у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «ні».
Здобувачі вищої освіти М-029-24-1-ДК, які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи ознайомлені Ви з «Декларацією про дотримання академічної доброчесності здобувача вищої освіти НАУ/КАІ»?, Чи ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та практика її реалізації зважає на тенденції розвитку спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та сучасні вимоги ринку праці?, Чи сприяє навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» формуванню здатності застосовувати технології та процедури аналітико-синтетичного опрацювання наукової та управлінської інформації?, Чи хотіли б Ви прийняти участь у програмах академічної мобільності?, Чи задоволені Ви форматом навчання та заліково-екзаменаційної сесії у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «так». На запитання – Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм КАІ, зокрема навчально-методичними матеріалами Вашої випускової кафедри при підготовці навчальних завдань?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? – 100% дали відповідь «частково». На запитання – Чи відчували Ви булінг під час освітнього процесу у цьому семестрі? – 100% дали відповідь «ні».
Аналізуючи Блок Б анкети, слід відмітити, що відсоток відповідей «так» значно більший і студенти переважною більшістю схвалюють доцільність вивчення та якість викладання навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» і ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у парному семестрі 2024-2025 н. р.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліо течна та архівна справа» 1-4 курсів навчання ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за парний семестр 2023-2024 н. р. щодо якості надання освітніх послуг.




Показник участі здобувачів вищої освіти – 80%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
121 ФЛСК – 7
221 ФЛСК – 9
321 ФЛСК – 17
322 ФЛСК – 14
421 ФЛСК – 6
422 ФЛСК – 5
521 ФЛСК – 4
Загалом – 62.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми.
Здобувачі вищої освіти 1 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи рекомендували б Ви вступникам 2024 здобувати вищу освіту на ОС Бакалавр за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» в НАУ? , Який, на Вашу думку, рівень сформованості колективу 121 групи ФЛСК?, Чи доступні для Вас інформаційні ресурси НАУ, ФЛСК, кафедри історії та документознавства, Вашої групи?, Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм НАУ, зокрема навчально-методичними матеріалами кафедри історії та документознавства при підготовці навчальних завдань?, Чи достатньою мірою забезпечувалась практична складова під час фахово-ознайомлювальної практики?, Чи співпадають Ваші очікування щодо ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» з її змістом та шляхами реалізації? – 100% дали відповідь «так». Занепокоєння викликають відповіді на запитання Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? Аналізуючи Блок Б анкети, слід відмітити, що відсоток відповідей «так» значно більший і студенти переважною більшістю схвалюють доцільність вивчення та якість викладання навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у 2 семестрі 2023-2024 н. р.
Здобувачі вищої освіти 2 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А: Чи задоволені Ви формами поточного, модульного, семестрового контролю знань у 4 семестрі 2023-2024 н.р.? (якщо відповідь «ні»/»частково», то вкажіть причини), Чи зрозумілою і прозорою була процедура вибору дисциплін вибіркового циклу за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» на 3 курс?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? – 100% дали відповідь «так». На пропозицію оцінити за п’ятибальною шкалою (де 5 – найвищий бал, а 1 – найнижчий) сайт кафедри історії та документознавства, усі респонденти вказали 5 балів, на уточнююче питання Як, на Вашу думку, можна покращити сайт кафедри історії та документознавтва?, отримані відповіді, що кориснішим було додати більше фото та інформації для потенційних вступників. У Блоці Б представлені запитання до усіх навчальних дисциплін у 2 семестрі отримали переважно позитивні відповіді.
Студенти 3-4 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» на запитання: Чи рекомендували б Ви вступникам 2024 здобувати вищу освіту на ОС Бакалавр за спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», ОПП “Документознавство та інформаційна діяльність” в НАУ?, Чи задоволені Ви організацією освітнього процесу у 6 і 8 семестрах 2023-2024 н.р.?, Чи вільні Ви у виборі тем курсових робіт з навчальних дисциплін?, Чи доступні для Вас інформаційні ресурси НАУ, ФЛСК та кафедри історії та документознавства?, Як Ви вважаєте, чи допоможуть знання, вміння та навички, отримані під час вивчення дисциплін у 6 і 8 семестрах, у майбутній професійній діяльності?, Чи обсяг, зміст, проведення практики у 6 і 8 семестрах формує Ваш профіль фахівця у галузі інформаційної аналітики і відповідає сучасним вимогам ринку праці?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? – 85-100% дали відповідь «так».
Чи стикались Ви з випадками корупції, хабарництва зі сторони викладачів кафедри історії та документознавства?, обидві групи 4 курсу – 100% дали відповідь «так».
На відкрите запитання – Які навчальні дисципліни Ви не вивчали, але хотіли б вивчати і вважаєте їх необхідними у ОПП “Документознавство та інформаційна діяльність” та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» (за увесь час навчання)? Від 4 курсу отримані такі відповіді– Більше пов’язано з соціальними мережами; Більш поглиблено Діловодство (для вміння складати документи) також дисципліни, які пов’язані з програмами для е-документообігу; Дисципліни, що не теоретизують професійну діяльність, а розвивають практичні навички роботи з документами, програмним забезпеченням; Такі як нотаріат, експертна юридична діяльність тощо. Тобто набуття компетентностей з юридичного засвідчення документів.
У Блоці Б представлені запитання до усіх навчальних дисциплін у парних семестрах. Відповіді по усім позиціям переважно висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Здобувачі вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у заповнені анкети Блоку А запитання: Чи спостерігається дублювання змісту навчальних дисциплін у структурі ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»? (якщо “так”/”частково”, то вкажіть які саме дисципліни) – 100% дали відповідь «ні», Чи усі навчальні дисципліни, які Ви вивчали у 2 семестрі 2023-2024 н.р., сприяли формуванню фахових і загальних компетентностей ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»? (якщо відповіді “ні”/”частково”, то вкажіть які саме дисципліни), Чи достатньою мірою забезпечувалася практична складова у ході проведення науково-дослідної практики?, Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію?, Чи рекомендували б Ви вступникам 2024 здобувати вищу освіту на ОС Магістр за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» спец. 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” в НАУ – 100% дали відповідь «так».
У Блоці Б представлені запитання до усіх навчальних дисциплін у 2 семестр.. Відповіді по усім позиціям висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 1-4 курсів навчання ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за непарний семестр 2023-2024 н. р. щодо якості надання освітніх послуг.




Показник участі здобувачів вищої освіти – 79%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
121 ФЛСК – 9
221 ФЛСК – 8
321 ФЛСК – 18
322 ФЛСК – 12
421 ФЛСК – 7
422 ФЛСК – 5
521 ФЛСК – 2
Загалом – 61.
Опитування здобувачів 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» не може вважатися реалізованим, так як взяло участь лише 33%.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми.
Усі студенти 1 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А Чи відповідає організація навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність Вашим уявленням про навчання у закладі вищої освіти до вступу? – дали відповідь «так». На запитання Чи завершився у Вас процес адаптації навчання у закладі вищої освіти? отримані такі відповіді: 7 студентів – «так», 2 студентів – «частково». Строкатою виявилася відповідь на запитання Чи змінився рівень Вашої успішності порівняно зі школою?: 3 студентів – «так», 4 студентів – «частково», 2 студентів – «ні». Аналізуючи відповіді на запитання Чи задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію?, лише 1 студент дав ствердну відповідь, інші 6 – «частково», 2 – «ні», цей показник потребує покращення. . У Блоці Б анкети респонденти своїми відповідями схвалюють доцільність вивчення усіх 8 навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у 1 семестрі. Відмічають змістовність, чіткість, доступність викладу матеріалу, вміння викликати та підтримувати інтерес, наявність презентацій до лекційного курсу, відсутність завищеного обсягу завдань для самостійної роботи у більшості викладачів, вказують на зрозуміле і своєчасне оприлюднення інформації щодо оцінювання окремих видів навчальної роботи, модульного і семестрового контролю, комунікацію викладачів кафедри історії та документознавства.
Студенти 2-4 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» уже мають досвід участі в опитуваннях, які проводить кафедра історії та документознавства щодо якості освітнього процесу, можуть пересвідчитися, що результати анкетування використовуються кафедрою з метою підвищення ефективності надання освітніх послуг у наступних семестрах. Високі відсотки від респондентів в обох ОПП отримали запитання Блоку А: Чи задоволені Ви індивідуальною освітньою траєкторією ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі та Чи задоволені Ви переліком освітніх компонентів (навчальних дисциплін) ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі? У порівнянні з опитуванням минулих років, покращилися показники відповіді на запитання Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм НАУ, зокрема навчально-методичними матеріалами кафедри історії та документознавства при підготовці навчальних завдань. У Блоці Б представлені запитання до усіх навчальних дисциплін у непарних семестрах. Відповіді по усім позиціям висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Звіт про результати анкетування 1–5 курсів спец. 029 ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» щодо якості надання освітніх послуг у парному семестрі
2022 – 2023 н. р.





Показник участі здобувачів вищої освіти – 75%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
121 ФЛСК – 11
221 ФЛСК – 25
222 ФЛСК – 14
321 ФЛСК – 8
322 ФЛСК – 6
521 ФЛСК – 7
Загалом – 71.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми. Студенти 1 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А Чи рекомендували б вступникам 2023 ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»? – дали відповіді: 5 студентів (45,5%) – «так»; 5 студентів (45,5%) – частково; 1 студент (9,1%) – ні. На запитання Який рівень сформованості колективу? отримані такі відповіді: 8 студентів (72,7%) – «згуртоваий»; 2 студентів (18,2%) – «більш згуртований, ніж не згуртований»; 1 студент (9,1%) – не згуртований. Строкатою виявилася відповідь на запитання Чи співпадають ваші очікування щодо ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» з її змістом та шляхами реалізації?: 6 студентів (54,5%) – «так», 3 студентів (27,3%) – «частково», 2 студентів (18,2%) – «ні». Відповідь на запитання Чи ознайомлені ви з ФК та ЗК ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»?: 9 студентів (81,8%) – «так», 1 студент (9,1%) – «частково», 1 студент (9,1%) – «ні». У Блоці Б анкети респонденти своїми відповідями схвалюють доцільність вивчення усіх 8 навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у 2 семестрі. Відмічають змістовність, чіткість, доступність викладу матеріалу, вміння викликати та підтримувати інтерес, наявність презентацій до лекційного курсу, відсутність завищеного обсягу завдань для самостійної роботи у більшості викладачів, вказують на зрозуміле і своєчасне оприлюднення інформації щодо оцінювання окремих видів навчальної роботи, модульного і семестрового контролю, формування загальних та фахових компетентностей, комунікацію викладачів кафедри історії та документознавства. Занепокоєння викликає проведення онлайн занять з дисципліни «Фізичне виховання та самовдосконалення».
Студенти 2 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» уже мають досвід участі в опитуваннях, які проводить кафедра історії та документознавства щодо якості освітнього процесу, можуть пересвідчитися, що результати анкетування використовуються кафедрою з метою підвищення ефективності надання освітніх послуг у наступних семестрах. Студенти високо оцінили дизайн і контент сайту кафедри. Більшість здобувачів вищої освіти обох ОПП задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію. У Блоці Б представлені запитання до усіх 8 навчальних дисциплін у 4 семестрі. Відповіді по усім позиціям висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Здобувачі вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у заповнені анкети Блоку А на 2 запитання: Чи ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у вас ФК? І Чи достатньою мірою забезпечувалася практична складова у ході проведення науково-дослідної практики? дали 100% – відповідь «так», а на запитання Чи ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у вас ЗК? отримана відповідь: 6 студентів (85,7%) – «так», 1 студент (14,3%) – «частково». Відповідь на запитання Чи рекомендували б ви вступникам 2023 магістратуру за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» в НАУ має такі відсотки: 6 студентів (85,7%) – «так», 1 студент (14,3%) – «не можу визначитися». Високо респонденти оцінили рівень якісного забезпечення професорсько-викладацького складу ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» на ОС «Магістр». 6 навчальних дисциплін з Блоку Б мають 100% результат доцільності вивчення у 1 семестрі. Відповіді на інші питання, що стосувалися викладання навчальних дисциплін мають високі відсоткові показники.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 1-2 курсів навчання ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за непарний семестр 2022-2023 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.
Показник участі здобувачів вищої освіти – 78%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
121 ФЛСК – 11
221 ФЛСК – 25
222 ФЛСК – 15
521 ФЛСК – 9
Загалом – 60.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми.
Усі студенти 1 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А Чи відповідає організація навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність Вашим уявленням про навчання у закладі вищої освіти до вступу? – дали відповідь «так». На запитання Чи завершився у Вас процес адаптації навчання у закладі вищої освіти? отримані такі відповіді: 8 студентів (72,7%) – «так», 3 студентів (27,3%) – «частково». Строкатою виявилася відповідь на запитання Чи змінився рівень Вашої успішності порівняно зі школою?: 3 студентів (27,3%) – «так», 5 студентів (45,5%) – «частково», 3 студентів (27,3%) – «ні». У порівнянні з опитуванням першокурсників минулих років, покращилися показники відповіді на запитання Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм НАУ, зокрема навчально-методичними матеріалами кафедри історії та документознавства при підготовці навчальних завдань?: 6 студентів (54,5%) – «так», 4 студентів (36,4%) – «частково», 1 студент (9,1%) – «ні». 9 студентів (81,8%) задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію, 2 студенти (18,2 %) – «частково». У Блоці Б анкети респонденти своїми відповідями схвалюють доцільність вивчення усіх 8 навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у 1 семестрі. Відмічають змістовність, чіткість, доступність викладу матеріалу, вміння викликати та підтримувати інтерес, наявність презентацій до лекційного курсу, відсутність завищеного обсягу завдань для самостійної роботи у більшості викладачів, вказують на зрозуміле і своєчасне оприлюднення інформації щодо оцінювання окремих видів навчальної роботи, модульного і семестрового контролю, формування загальних та фахових компетентностей, комунікацію викладачів кафедри історії та документознавства.
Студенти 2 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» уже мають досвід участі в опитуваннях, які проводить кафедра історії та документознавства щодо якості освітнього процесу, можуть пересвідчитися, що результати анкетування використовуються кафедрою з метою підвищення ефективності надання освітніх послуг у наступних семестрах. Високі відсотки від респондентів в обох ОПП отримали запитання Блоку А: Чи задоволені Ви індивідуальною освітньою траєкторією ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі? – 87% – «так» і 13% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи достатньою мірою забезпечується освітній процес кафедрою історії та документознавства ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» під час воєнного стану? – 92% – «так» і 8% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи задоволені Ви переліком освітніх компонентів (навчальних дисциплін) ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі? – 87% – «так» і 13% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи залишилися Ви задоволеними обраними вибірковими дисциплінами у цьому семестрі? – 66% – «так» і 34% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі. Більшість здобувачів вищої освіти обох ОПП задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію. У Блоці Б представлені запитання до усіх 8 навчальних дисциплін у 3 семестрі. Відповіді по усім позиціям висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Здобувачі вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у заповнені анкети Блоку А на 3 запитання: Чи відповідала форма і зміст фахового вступного випробування рівневі Ваших вхідних компетентностей, потрібних для того, щоб розпочати навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»?; Чи ознайомлені Ви з Декларацією дотримання академічної доброчесності здобувача вищої освіти НАУ?; Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? дали 100% – відповідь «так». Відповідь на запитання Чи виникають у Вас труднощі в процесі навчання у магістратурі? Якщо є труднощі, то вкажіть які саме має такі відповіді: 89% – «ні» і 11% – «частково». Різними були відповіді на запитання Чи працюєте Ви у даний час за спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»?: 33% – «так», 56% – «ні» і 11% – «зовсім не працюю». Відповідь на запитання Чи хочете Ви після закінчення магістратури за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» працювати за фахом? має такі відсотки: 56% – «так», 44% – «не знаю». Високо респонденти оцінили рівень якісного забезпечення професорсько-викладацького складу ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» на ОС «Магістр»: 89% – «ні» і 11% – «частково». Такі ж самі відсотки отримало запитання Чи ознайомлені Ви з існуючими критеріями оцінювання знань здобувачів вищої освіти ОС «Магістр»? 7 навчальних дисциплін з Блоку Б мають 100% результат доцільності вивчення у 1 семестрі. Відповіді на інші питання, що стосувалися викладання навчальних дисциплін мають високі відсоткові показники.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 4 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за парний семестр 2021-2022 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.






Показник участі здобувачів вищої освіти – 78%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
121 ФЛСК – 11
221 ФЛСК – 25
222 ФЛСК – 15
521 ФЛСК – 9
Загалом – 60.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми.
Усі студенти 1 курсу ОС «Бакалавр», які взяли участь в опитуванні, на запитання з Блоку А Чи відповідає організація навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність Вашим уявленням про навчання у закладі вищої освіти до вступу? – дали відповідь «так». На запитання Чи завершився у Вас процес адаптації навчання у закладі вищої освіти? отримані такі відповіді: 8 студентів (72,7%) – «так», 3 студентів (27,3%) – «частково». Строкатою виявилася відповідь на запитання Чи змінився рівень Вашої успішності порівняно зі школою?: 3 студентів (27,3%) – «так», 5 студентів (45,5%) – «частково», 3 студентів (27,3%) – «ні». У порівнянні з опитуванням першокурсників минулих років, покращилися показники відповіді на запитання Чи користуєтеся Ви інституційним репозитарієм НАУ, зокрема навчально-методичними матеріалами кафедри історії та документознавства при підготовці навчальних завдань?: 6 студентів (54,5%) – «так», 4 студентів (36,4%) – «частково», 1 студент (9,1%) – «ні». 9 студентів (81,8%) задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію, 2 студенти (18,2 %) – «частково». У Блоці Б анкети респонденти своїми відповідями схвалюють доцільність вивчення усіх 8 навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у 1 семестрі. Відмічають змістовність, чіткість, доступність викладу матеріалу, вміння викликати та підтримувати інтерес, наявність презентацій до лекційного курсу, відсутність завищеного обсягу завдань для самостійної роботи у більшості викладачів, вказують на зрозуміле і своєчасне оприлюднення інформації щодо оцінювання окремих видів навчальної роботи, модульного і семестрового контролю, формування загальних та фахових компетентностей, комунікацію викладачів кафедри історії та документознавства.
Студенти 2 курсу ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» уже мають досвід участі в опитуваннях, які проводить кафедра історії та документознавства щодо якості освітнього процесу, можуть пересвідчитися, що результати анкетування використовуються кафедрою з метою підвищення ефективності надання освітніх послуг у наступних семестрах. Високі відсотки від респондентів в обох ОПП отримали запитання Блоку А: Чи задоволені Ви індивідуальною освітньою траєкторією ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі? – 87% – «так» і 13% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи достатньою мірою забезпечується освітній процес кафедрою історії та документознавства ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» під час воєнного стану? – 92% – «так» і 8% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи задоволені Ви переліком освітніх компонентів (навчальних дисциплін) ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» / «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» у цьому семестрі? – 87% – «так» і 13% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі; Чи залишилися Ви задоволеними обраними вибірковими дисциплінами у цьому семестрі? – 66% – «так» і 34% – «частково» у 221 групі та 92% – «так» і 8% – «частково» у 222 групі. Більшість здобувачів вищої освіти обох ОПП задоволені комунікацією з наставником групи та відчувають індивідуальну взаємодію. У Блоці Б представлені запитання до усіх 8 навчальних дисциплін у 3 семестрі. Відповіді по усім позиціям висловлюють довіру і високу оцінку викладачам.
Здобувачі вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» у заповнені анкети Блоку А на 3 запитання: Чи відповідала форма і зміст фахового вступного випробування рівневі Ваших вхідних компетентностей, потрібних для того, щоб розпочати навчання за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»?; Чи ознайомлені Ви з Декларацією дотримання академічної доброчесності здобувача вищої освіти НАУ?; Чи задоволені Ви комунікацією з наставником групи, чи відчуваєте індивідуальну взаємодію? дали 100% – відповідь «так». Відповідь на запитання Чи виникають у Вас труднощі в процесі навчання у магістратурі? Якщо є труднощі, то вкажіть які саме має такі відповіді: 89% – «ні» і 11% – «частково». Різними були відповіді на запитання Чи працюєте Ви у даний час за спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»?: 33% – «так», 56% – «ні» і 11% – «зовсім не працюю». Відповідь на запитання Чи хочете Ви після закінчення магістратури за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» працювати за фахом? має такі відсотки: 56% – «так», 44% – «не знаю». Високо респонденти оцінили рівень якісного забезпечення професорсько-викладацького складу ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» на ОС «Магістр»: 89% – «ні» і 11% – «частково». Такі ж самі відсотки отримало запитання Чи ознайомлені Ви з існуючими критеріями оцінювання знань здобувачів вищої освіти ОС «Магістр»? 7 навчальних дисциплін з Блоку Б мають 100% результат доцільності вивчення у 1 семестрі. Відповіді на інші питання, що стосувалися викладання навчальних дисциплін мають високі відсоткові показники.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» усіх курсів навчання ОС «Бакалавр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» і 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за непарний семестр 2021-2022 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.






Показник участі здобувачів вищої освіти – 75%. Якщо деталізувати по академічним групам, то маємо таку кількість заповнених анкет, придатних до аналізу:
521 ФЛСК – 7
421 ФЛСК – 16
321 ФЛСК – 8
221 ФЛСК – 7
222 ФЛСК – 8
121 ФЛСК – 20
122 ФЛСК – 22
Загалом – 91.
Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми. Першочерговим є позиціонування опитування, як такого, що є не тимчасовим явищем, а невід’ємним інструментом самоаналізу кафедри, моніторингу якості освіти, зокрема, оцінювання якості викладання.
Детальний аналіз відповідей дозволяє зробити такі проміжні висновки: високий відсоток позитивних оцінок щодо забезпечення освітнього процесу кафедрою під час використання технологій дистанційного навчання; високий відсоток позитивних оцінок НПП кафедри щодо формування у студентів здатності брати на себе відповідальність, управляти своїм часом, логічно і системно мислити; похвальні відгуки щодо комунікації, індивідуальної взаємодії наставників академічних груп та викладачів; більшість респодентів відмітили, що вони вільні у виборі тем курсових робіт, кваліфікаційних робіт; переважна більшість студентів 321 і 421 груп вказали відповідь «так» на питання «Чи зрозумілою і прозорою була процедура обрання вибіркових дисциплін на 2021-2022 н.р. і чи організована вона була у доступний для Вас спосіб?», відповіді студентів 221 і 222 груп розділилися, але відсоток – «так», є переважаючим над відповіддю «частково» чи «ні»; на запитання «Чи ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» «Чи ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації» та практика їх реалізації зважає на тенденції розвитку спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та сучасні вимоги ринку праці?» більшість студентів усіх курсів дали ствердні відповіді.
Виходячи з розгляду результатів опитування, можна визначити можливості для покращення якості освіти: посилити науково-дослідну роботу зі студентами, більше залучати їх до участі в науково-практичних конференціях, круглих столах, наукових семінарах, олімпіадах, конкурсах наукових робіт; популяризувати інституційний репозитарій НАУ серед здобувачів вищої освіти, зокрема вказувати на використання навчально-методичних матеріалів, наукових праць НПП кафедри історії та документознавства при підготовці навчальних завдань, курсових, кваліфікаційних робіт; сприяти завершенню процесу адаптації першокурсників до навчання в університеті.
Аналізуючи Блок Б анкети, слід відмітити, що відсоток відповідей «так» значно більший і студенти переважною більшістю схвалюють доцільність вивчення навчальних дисциплін ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації», наповнення Google Classroom навчально-методичними матеріалами, відмічають зрозуміле і своєчасне оприлюднення інформації щодо оцінювання окремих видів навчальної роботи, модульного і семестрового контролю, формування загальних та фахових компетентностей, комунікацію викладачів кафедри історії та документознавства. Для використання отриманих результатів, треба розуміти, що у відповідях могло бути і суб’єктивне ставлення і що потрібні додаткові підтвердження результатів з інших джерел. Специфіка опитування загалом потребує наявності повторюваних результатів впродовж тривалого періоду.
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за парний семестр 2020-2021 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.



У опитуванні взяло участь 7 з 9 здобувачів вищої освіти, що склало 78%. Анкетування було анонімним, проводилося онлайн через Гугл-форми. У запропонованій студентам анкеті було представлено 10 запитань блоку А і по 10 запитань блоку Б до кожної навчальної дисципліни семестру (всього 7). Загалом студенти високо оцінюють освітній процес, який провадить кафедра історії та документознавства, усі дисципліни, які вивчалися у 2 семестрі є доцільними на думку студентів у ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» і викладачі отримали схвальні відповіді щодо якості викладання дисциплін та впроваджувальної комунікації та індивідуальної взаємодії. На запитання з блоку Б Чи ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» та практика її реалізації на кафедрі історії та документознавства зважає на тенденції розвитку спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та сучасні вимоги ринку праці? отримані такі відповіді: 5 студентів (71,4%) – «так»; 1 студент (14,3%) – «ні»; 1 студент (14,3%) – «частково». Після проведення обговорень у академічних групах результатів опитування за непарний семестр 2020-2021 н.р., здобувачі вищої освіти запропонували додати до анкети можливість надавати рекомендації і висловлювати свої побажання наставнику і викладачам навчальних дисциплін. У проведеному опитуванні за 2 семестр студенти активно використовували цю можливість. З поміж побажань були такі: викладачу навчальної дисципліни «Держана інформаційна політика» – «В курсі були актуальні, цікаві лекційні матеріали та адекватні практичні завдання. Дякую.»; викладачу навчальної дисципліни «Методологія прикладних досліджень» – «Дякую за отримані знання, які допомагають при написанні тез, курсової роботи, а в подальшому стануть у нагоді під час роботи над кваліфікаційною роботою!»; викладачу навчальної дисципліни «Міжнародна інформація та бізнес» – «Завдяки виконанню завдань до семінарів отримала практичний досвід зі створення презентацій, інфографік та інших інструментів візуалізації даних. Дякую за навчання та практичні поради!»; викладачу навчальної дисципліни «Інформаційний консалтинг» – «Творче завдання допомогло виявити проблемні ділянки в роботі установи.»; викладачу навчальної дисципліни «Інформаційна діяльність дипломатичних та консульських служб» – «Дякую за цікавий предмет та за таке ж цікаве подання матеріалу!».
Звіт про результати анкетування здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» 1 курсу ОС «Магістр» ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність» за непарний семестр 2020-2021 н.р. щодо якості надання освітніх послуг.

