Історія кафедри

Витоки структурного підрозділу починаються з 1933 року, із часу заснування Київського авіаційного інституту (тепер – Національний авіаційний університет), з кафедри соціально-економічних дисциплін, на якій працювали три штатні викладачі. З часом кафедра змінювала назву та перебувала у складі різних структурних підрозділів університету. Зокрема, у 2000–2003 роках це була кафедра історії, потім кафедра історії та політології. У 2004 році кафедру історії та політології було реорганізовано у кафедру політології та соціальних технологій.

Новий етап розвитку кафедри почався у 2009 році, коли внаслідок нових структурних змін кафедра історії була виокремлена з кафедри політології та соціальних технологій та об’єднана з кафедрою культурології. Кафедра історії та культурології почала функціонувати як самостійний структурний підрозділ. З 2010 року кафедра стала випусковою зі спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність». У вересні 2011 року кафедру перейменовано на кафедру історії та документознавства відповідно до напрямів її освітньої та наукової діяльності. З того часу назва кафедри не змінювалася.
Нині кафедра історії та документознавства функціонує у складі Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, що відповідає напряму підготовки фахівців у сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Кафедра веде підготовку за двома освітніми програмами – «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації». На кафедрі накопичений значний досвід підготовки фахівців за ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність». Спеціальність була відкрита у 2003 році. З того часу випускники кафедри реалізували себе на різних посадах за профілем спеціальності в установах та організаціях різних форм власності та підпорядкування, у тому числі в авіаційній галузі.

Враховуючи трансформаційні зміни, яке принесло інформаційне суспільство з його цифровізацією та домінантою соціальних комунікацій, у квітні 2020 року була відкрита нова ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації». Провадження освітньої діяльності за цією освітньою програмою відповідає не лише вимогам часу, а й вимогам освітнього стандарту спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Курс кафедри на інноваційні та інтеграційні процеси у світовий та європейський освітній і науковий простір дав можливість налагодити партнерство та співробітництво з профільними установами та організаціями як всередині країни, так і на міжнародному рівні.
На кафедрі працює колектив висококваліфікованих фахівців, які забезпечують викладання дисциплін як гуманітарного, так і професійного циклів підготовки здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр». Кадровий склад кафедри налічує 13 навчально-педагогічних працівників, з яких – 1 доктор історичних наук, професор, 10 – кандидатів історичних наук, доцентів, 2 – старших викладача. У складі кафедри діє навчальна лабораторія архівної справи та документознавства.